Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Gołębie Artykuły

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Gazetka

Zegary najlepszymi lokalizatorami Twoich gołębi

Ocena użytkowników: / 42
SłabyŚwietny 

Model jednego z zegarów dla gołębi, oznaczającego się dużą skutecznością

Hodowla gołębi w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Dla jednych jest ona tylko zwykłym hobby, a dla innych może stanowić nawet źródło utrzymania. Aby czerpać z niej zyski trzeba posiadać jednak odpowiednią wiedzę o hodowanych ptakach i mieć specjalistyczny sprzęt, który obecnie staje się niezbędny w hodowlach, które profesjonalnie zajmują się tymi ptakami. Takimi narzędziami mogą być np.: zegary elektroniczne i satelitarne.

Na pewno zastanawiacie się, do czego mogą służyć takie urządzenia. Już śpieszę z wyjaśnieniami. Są one przydatne podczas przeprowadzania lotów gołębi; zarówno treningowych, jak i konkursowych. Na początek musimy zaopatrzyć się w zegar elektroniczny ESK. Jest to element konstatujący. Zegar posiada dwa złącza, do których musimy przyłączyć przewody transmisyjne łączące go z innymi elementami systemu i urządzeniami zewnętrznymi. Za pomocą tego narzędzia zarejestrujemy czas przylotu gołębi przy udziale technologii RFID. Liczba ptaków, którą jednocześnie możemy zapisać w systemie jest zależna od modelu zegara (najlepsze oferują aż do 1000 gołębi). Wprowadzenie każdego ptaka do bazy danych odbywa się w bardzo prosty sposób. Na nóżkę gołębia zakłada się specjalną obrączkę, która jest potem lokalizowana przez antenę znajdującą się na zegarze. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, gdzie aktualnie jest nasz ulubieniec. Przy „obrączkowaniu” mamy możliwość podzielenia naszych zwierząt według

 

Pielęgnacja gołębi

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Gołębie pocztowe to niesłychanie delikatne stworzenia. Mimo, że są one przystosowane do ciężkich warunków klimatycznych to wymagają ogromnie szczegółowej i troskliwej opieki. Ich małe organizmy wydzielają dwa razy więcej enzymów odpowiedzialnych za ich potrzeby nabywania składników odżywczych. Okazuje się wtedy, że zwykły pokarm nie wystarczy. Hodowcy stosują najróżniejsze preparaty dla gołębi. Są to najrozmaitsze mieszanki witamin i minerałów, które wspomagają odporność i wytrzymałość głębi. Niektóre z nich wzmacniają także ich siłę tak aby mogły pracować jeszcze wydajniej. Gołębie są jednak tylko zwierzętami. Również i one zapadają na choroby, które często bardzo trudno wyleczyć. Na to także znalazła się rada. Szczepionki dla gołębi, bo o nich mowa są w stanie wyleczyć każde, pozornie nawet najcięższe schorzenie. Są one dość drogie ale przecież nic nie jest zbyt drogie gdy w grę wchodzi zdrowie a może nawet życie ukochanego zwierzęcia. Każda suma nie gra roli jeżeli istnieje możliwość stracenia dobrego pracownika jakim staje się gołąb.

 

Mistrz Hodowli - już dostępny

Ocena użytkowników: / 45
SłabyŚwietny 

Z dniem dzisiejszym Gołąb.eu zakończył pracę nad nowym programem do ewidencji gołębi pocztowych "Mistrz hodowli. Tym samym oznacza to, że program jest dostępny do pobrania, całkowicie za darmo. Program ten jest o tyle istotny w prowadzeniu hodowli gdyż praca z nim umożliwi szybkie i efektywne zarządzanie gołębiami.

Jest jest bardzo prosty w obsłudze, bowiem dokonywanie w nim zabiegów odbywa się za pomocą jednego  elementu z 7 aktywnych. Są to:

- spis hodowli

- rozpłód i rodowód

- informacje dla hodowców

 

Trening gołębi, cześć I

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Trening gołębi

Pierwszą i podstawową zasadą trenowania gołębi jest zachowanie spokoju. Należy pamiętać, że trening wymaga cierpliwości i nie należy spodziewać się szybko radykalnych efektów. Dążąc do celu pamiętajmy kim jesteśmy, aby podczas treningu nie skompromitować się w oczach rodziny i sąsiadów. Bieganie za gołębiami, krzyczenie i podobne, wręcz żenujące metody treningu ośmieszają godność hodowcy gołębi pocztowych.

To jak trenujemy swoje gołębie zależy od wielu czynników między innymi: wieku gołębia, pory roku i dnia, oraz ogólnych predyspozycji gołębia. Gołębie pocztowe mają charakterystyczny styl lotowania tzn. po liniach prostych lub zataczania dużych kół.

Skąd mamy wiedzieć, czy nasze gołębie są już gotowe do treningu? Odpowiedz jest prosta i wynika przede wszystkim z obserwacji.  Jeżeli Twoje gołębie wyszły z gołębnika. Zaczęły przesiadywać na dachu, czy też weszły pod wolierę, a także oblatały się włoku własnego gołębnika, jest to znak dla chodowy, że jest to już najwyższa pora dla rozpoczęcia treningu. W tym czasie gołębie są już w wieku dojrzałym i czas się nimi zająć.

 

 
Więcej artykułów…


Ankieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
ziola_dla_golebi.jpg