Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Gołębie Artykuły Trening gołębi, cześć I

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Trening gołębi, cześć I

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Trening gołębi

Pierwszą i podstawową zasadą trenowania gołębi jest zachowanie spokoju. Należy pamiętać, że trening wymaga cierpliwości i nie należy spodziewać się szybko radykalnych efektów. Dążąc do celu pamiętajmy kim jesteśmy, aby podczas treningu nie skompromitować się w oczach rodziny i sąsiadów. Bieganie za gołębiami, krzyczenie i podobne, wręcz żenujące metody treningu ośmieszają godność hodowcy gołębi pocztowych.

To jak trenujemy swoje gołębie zależy od wielu czynników między innymi: wieku gołębia, pory roku i dnia, oraz ogólnych predyspozycji gołębia. Gołębie pocztowe mają charakterystyczny styl lotowania tzn. po liniach prostych lub zataczania dużych kół.

Skąd mamy wiedzieć, czy nasze gołębie są już gotowe do treningu? Odpowiedz jest prosta i wynika przede wszystkim z obserwacji.  Jeżeli Twoje gołębie wyszły z gołębnika. Zaczęły przesiadywać na dachu, czy też weszły pod wolierę, a także oblatały się włoku własnego gołębnika, jest to znak dla chodowy, że jest to już najwyższa pora dla rozpoczęcia treningu. W tym czasie gołębie są już w wieku dojrzałym i czas się nimi zająć.

 

Każdy trening zaczynamy od nauczenia młodych gołębi wchodzenia pod wolierę, oraz powrót gołębi do gołębnika na obrany znak hodowcy.  Kolejnym krokiem w trenowaniu gołębi powinno być kilka razowe lotowanie  gołębi wokół własnego gospodarstwa z lodowaniem na gołębniku. Doświadczenie wskazuje na to, aby do tych małych lotów, wraz z młodymi wyruszały w przestrzeń gołębie już starsze, doświadczone. Gołębie młode szybko uczą od starszych. Podczas, gdy hodowca daje znak, starsze gołębie podrywają się do lotu, młode gołębie utrzymują się ze starszymi przy starcie i przestrzeni. Powtarzając te niewielkie loty, bacznie przyglądamy się zachowaniu młodych gołębi. Jeżeli dostrzeżemy, że młode gołębie są w stanie lotować ponad godzinę, wtedy możemy próbować lotować młode razem ze starszymi.

 

W kolejnej części opiszemy metody poderwania do lotu, karmienie w czasie treningów, oraz przedstawimy jak określać predyspozycje gołębia na podstawie lotek.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
turkot_altenburski.jpg