Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Gołębie Gołębie hodowlane

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Gołębie hodowlane

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 

Gołębie możemy spotkać zarówno jako dziko żyjące ptaki, jak też jako udomowione rasy i specjalne wyhodowane ich odmiany. W warunkach domowych jedną z częściej spotykanych odmian są bez wątpienia gołębie ozdobne, które, jak sama ich nazwa wskazuje, przede wszystkim mają przyciągać uwagę swoim niespotykanym wyglądem. W przypadku jednych ras będzie to niezwykle kolorowe umaszczenie, zaś w przypadku innych szczegółem, który będzie przyciągał uwagę może być na przykład niepotykane upierzenie. Gołębie domowe, jak sama nazwa każe nam się domyślać, to rasy ptaków, które są hodowane w warunkach domowych i na potrzeb człowieka. Podobnie jak w przypadku innych zwierząt, gołębie zostały udomowione bardzo dawno temu, zaś ich przodkami były rasy dziko żyjących ptaków. Pierwsze wzmianki o udomowieniu tych ptaków można znaleźć już w starożytności, a już od osiemnastego wieku wydawano bardzo wiele pozycji książkowych oraz czasopism, ściśle związanych właśnie z chowem gołębi. Wprawdzie od czasu ich opublikowania minęło bardzo wiele lat, i wiele rzeczy, o których było tam wspominane uległo zmianie, jednak pomimo tego wciąż zdaniem bardzo wielu osób stanowią one doskonałe źródło informacji. Bardzo często także hodowane są gołębie pocztowe, które są przez właścicieli wystawiane w różnego rodzaju zawodach. Najczęściej polegają one na wypuszczaniu ptaków daleko od miejsca zamieszkania i mierzeniu czasu, jakie zajmie im droga powrotna do domu. Każda odmiana gołębi ma swoje określone wzorce, i dla każdej rasy są organizowane różnego rodzaju konkursy i wystawy, który uzależnione są od tego jaki główne cechy rasa prezentuje. Na przykład gołębie barwne porównywane są pod względem zgodności z wzorcem kolorystyki ptaków, a główną nagrodę otrzymuje ptak, który prezentuje się najlepiej oraz najbardziej odpowiada ściśle określonym wzorcom przypisanym danej rasie i odmianie. Jeżeli chcemy zacząć hodować gołębie, powinniśmy zacząć od ras, które nie mają zbyt wielkich wymagań. W miarę, jak będziemy nabierać doświadczenia, możemy spróbować wprowadzać do swojej hodowli bardziej wymagające okazy, wymagajże często o wiele lepszych warunków hodowli oraz mających duże większe wymagania, gdy chodzi o pielęgnację bądź na przykład sposób żywienia ptaków. Cenne rady bardziej doświadczonych hodowców mogą się dla początkujących okazać niezwykle przydatne.

 

Komentarze 

 
+16 # Wojtek 2012-02-07 18:00
Witam i bardzo super napisane wiedza przybywa z wiekiem z doświadczeniem tak fajnie wymienic się tylko z osobami to ko0cha tago ptaka a nie podchodzi z przymusu i obowiązku do swej chodowli nie zależnego typu to znaczy pocztowe czy ozdobne .Aby stworzyć warunki dla każdej rasy . Począwszy od skalniaka . Piępnie napisane zawody tak to wspaniały sport i kosztowny ale tego trzeba doświadczyć .Karmienie jest bardzo ważne przy ptakach lotowych to jest związane 40% sukcesu w lotowaniu oczywiście przy odpowiednich stwożonych warunkach dla ptaka .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Krzyś. 2012-02-25 20:11
Wspaniale napisane kolego Wojtku i takich ludzi jak Pan jest mało dzięki koledze wygrywam wiele lat tak doceniam każde słowo .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
listonosz_polski.jpg