Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Gołębie Gołębnik ogrodowy

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Gołębnik ogrodowy

Ocena użytkowników: / 47
SłabyŚwietny 

gołębnik ogrodowyZanim przystąpimy do skonstruowania gołębnika trzeba zdecydować, jaką rasę zamierzamy hodować w zależności, czy będą to gołębie lotne, czy takie, które mają tylko mieszkać w wolierze. Odpowiednio dopasowane miejsce na ulokowanie gołębnika jest nie zbędne. Założenie gołębnika zależy również od finansów a także umiejętności technicznymi. Hodowca z doświadczeniem wie, ze gołębie mieszkające w odpowiednim gołębniku, gwarantuje osiągniecie sukcesu. Każdy gołębnik musi posiadać dobre naświetlenie, odpowiednie wywietrzniki niepowodujące przeciągów i oczywiście winien być suchy. Latem nie powinien on się nagrzewać, natomiast zimą musi stawać się ochroną dla gołębi przed dużym przymrozkiem. Budowniczy golennika przestrzega poniższych zasad:

1) Budując jeden gołębnik pamiętaj, aby go zaprojektować w ten sposób, aby po lęgu bez problemu można było podzielić go na dwie części pozwalając na oddzielenie samców od samic.

2) Jedna para gołębi potrzebuje powichrzeni mierzącej 0,5 do 0,8 metrów kwadratowych. Podczas gdy budujemy gołębnik duży wybieramy normę mniejsza i odwrotnie

3) Maksymalna wielkość gołębnika nie może być wyższa niż 220cm.

4) Parze gołębi należy przydzielić osobna klatkę, której wymiary są zgodne z jej rasą. Orientacyjnie są to: -szerokość 35-40cm -długość 80-100cm

5) Na 5 par gołębi przydzielaj jedna cele rezerwową.

6) Każdy gołębnik musi być przewiewny, ale należy pamiętać, aby nie było w nim przeciągów.

7) Maksymalna ilość gołębi w gołębniku nie powinna przekraczać ilości 20 par.

8) Okna w gołębniku muszą znajdować się możliwie nisko tak, aby posadzka była dobrze oświetlona. Wielkość okien to 1/7 części podłogi. Okna najlepiej jest umieszczać w wschodniej lub południowo wschodniej części budynku.

 

Komentarze 

 
+1 # marek 2011-03-02 23:06
mam pytanie:czy w mieście trzeba mieć zezwolenie na wybudowanie gołębnika i na trzymanie w nim gołębi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # puyol 2011-12-31 13:55
moim zdaniem nie trzeba miec zezwolenia jezeli sie to robi na swojej działce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DAniel 2012-01-31 03:18
Witajcie z tego co sie orientuję to wszystko zalezy od waszych sąsiadów ... Jeżeli masz ok sąsiadów to smiało buduj gołębnik ...Jesli domyślasz sie ze twojemu sąsiadowi bedą przeszkadzac ptaki to raczej idz i pytaj o pozwolenie pisemne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Wojtek 2012-02-01 15:08
Witam tak bardzo ładny gołębnik i czym wiencej jest powietrza to lepiej teraz sa mrozy to ptaki powinny przebywac tylko woljerach tak to bardzo jest zdrowotne dla gołębi i uodparnia organizm . Tak bardzo dobrze jest pokazane na począntek chodowli zawsze musi byc cyrkulacja powietrza jak ustaniemy w gołębniku nie może nam robic się zimno od dołu inaczej przeciągu bo zaczną się katary itp ; Tak jak jest pokazana ta wojerka to tylko wystarczy zawiesic wylotkę i młode osobniki mogą już być lotowane jedna uwaga nie mogą młode osobniki siedzieć na podłodze chodzi o to że kazdy ma mieć swe siodełko i mu to systarczy .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
golebie_turkoty.jpg