Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Gołębie Gołębnik słupkowy

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Gołębnik słupkowy (słupowy, słupacz)

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 

Każdy gołębnik słupkowy wygląda bardzo ładnie i zapewnia bardzo efektywny wygląd naszemu ogrodowi. Jednak zakładanie go wiąże się z wieloma wadami. Stosowanie gołębnik słupkowytego rodzaju gołębnika nie jest praktyczne. Pierwsza oraz jedna z największych wad stanowi utrudniony dostęp do gołębnika. Do budki na wysokich slupach nie mamy praktycznie dostępu, co za tym idzie występują kłopoty z wyczyszczeniem go. Utrudniony dostęp powoduje ograniczona kontrolne, co wiąże się tez z chwytaniem świeżo wylęgniętych piskląt. Ten rodzaj gołębnika posiada również swoje zalety, jedna z nich jest fakt, ze słupacz jest ciężko dostępny dla każdego drapieżnika

Bardzo profesjonale gołębniki są wykonane ze struganych desek, których grubość wynosi od około 1,8 cm do 2,4 cm. Średnica budki to około 1,5m. Ściana boczna składa się z desek w kształcie wieloboku posiadających wyostrzony daszek. Długość desek wchodzących w skład ściany bocznej mierzą około 110cm. Wysokość wewnętrzna liczona od podłogi do samego szczytu stanowi w przybliżeniu nie cale 2m. Wyposarzenie takowego gołębnika to przeciętnie 7 cel. Do cel powinny być doprowadzone deseczki długości nieprzekraczającej 15cm.Najczesciej jedne ze ścian stanowi drzwi wejściowe. Podłogi zbudowane z desek implementowanych ułożonych diagonalnie.  Dobrym pomysłem jest docieplenie wnętrza gołębnika odpowiednio dobranym styropianem, natomiast dach pokryć wielowarstwowym wiórem osikowym, zapewni to ciepłą i spokojną zimę gołębią.

 

Komentarze 

 
0 # Wojtek 2012-02-01 20:43
Bardzo śliczne zdjecie '''Natura''' w jedej postaci strzecha to coś wspaniałego juz dziś chcemy to pokazać ale to juz nie to zachowac piękno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
pasza-dla-golebi-gruba.jpg