Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Gołębie Tajniki hodowli gołębi

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Tajniki hodowli gołębi

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Wielu hodowców gołębi marzy o tytułach mistrzowskich czy super mistrzowskich w różnych kategoriach ze swoimi ukochanymi ptakami. Jednak gołębie potrzebują dużo uwagi i opieki, aby wyrosły na czempionów. Przede wszystkim hodowca musi zadbać o dobre geny dla przyszłego gołębia mistrza, czyli szuka się wzorcowych rodziców z danej rasy. Dzięki temu wiemy, że gołąb powinien odziedziczyć najlepsze cechy rodziców. Następnym krokiem jest dbanie o młode gołębie zapewnienie im najlepszych warunków, czyli dobrze zaprojektowanego gołębnika czy woliery. Tajemnicą każdego z hodowców jest też mieszanka jaką karmi się gołębie. Mieszanki powinny

być dostosowane do rozwoju gołębia, jego rasy, potrzeb itd. Nie ma jednej karmy, która będzie idealna dla wszystkich ptaków. Ponadto hodowca powinien wkładać serce w pielęgnację swoich ptaków. Niektóre gołębie są też bardzo ufne, przyjazne i lubią kontakt z człowiekiem. Może warto więc nawet zaprzyjaźnić się z jakimś gołębiem, pozwolić mu podlatywać i siadać na ręce, aby mieć jeszcze więcej satysfakcji z hodowli.

 

Komentarze 

 
0 # Romek 2010-12-20 18:39
To jest racja, zawsze marzyłem o mistrzostwie w lotach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
zegar-dla-golebi.jpg