Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Gołębie Polski związek hodowców gołębi pocztowych

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Polski związek hodowców gołębi pocztowych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Gołębie pocztowe to ptaki, które już od najdawniejszych czasów były wykorzystywane do przesyłania informacji czy niewielkich i lekkich przedmiotów dających sięgołębie w czasie wojnyzamocować do nogi ptaka. Gołębie pocztowe jeszcze w XX wieku wykorzystywano w tym celu, ale z rozpowszechnieniem się usług pocztowych i telefonu gołębie straciłyswoją zaszczytną funkcję przesyłania informacji. W dzisiejszych czasach gołębie pocztowe hoduje się w nieco innych celach, ale również po to, aby wysoko, daleko i szybkolatały. Polski związek hodowców gołębi pocztowych, którego historia rozpoczyna się w 1926 roku zrzesza dzisiaj wielu hodowców, którzy rywalizują ze sobą w różnych zawodach czy na wystawach.

Gołębie pocztowe to dzisiaj już tylko hobby, pasja lub też sport. Może klasyfikacja zawodów gołębi pocztowych, jako sportu wydaje się nieco niena miejscu, ale wszędzie gdzie pojawia się rywalizacja określona regułami można dojrzeć sport. Szczególnie burzliwa była historia związku podczas drugiej wojny światowej, gdzie zakazano lotów gołębi i Niemcy zarekwirowali wszystkie gołębie, jakie wpadły im w ręce. W 1946 roku ponownie hodowcy się zjednoczyli i rozpoczęto loty.

 

Komentarze 

 
0 # Robert 2011-01-11 23:44
pewnie nie raz uratowały nam skórę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ludek 351 2012-01-05 09:04
No to teraz wiemy skad niemcy maja takie dobre gołębie?:)-z Polski oczywiscie skoro podczas wojny wszystkie nam zarekfirowali:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
mewka_gent.jpg