Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Gołębie Tragedia z gołębiami w tle

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Tragedia z gołębiami w tle

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Minęły cztery lata od tragedii w Katowicach. Przytoczmy ten dzień.
hala MTK w katowicachJest koniec stycznia 2006 roku. Zimna, zimowa aura sprawiła, że na ulicach leży spora warstwa śniegu. Temperatura nie jest bardzo niska, ale oscyluje w okolicach poniżej 0. Do Katowic zjeżdżają się hodowcy przywożąc swoje najlepsze gołębie pocztowe. Odbywająca się w dniu 28 stycznia 2006 roku międzynarodowa wystawa gołębi pocztowych w hali MTK w Katowicach miała być udaną imprezą dla hodowców gołębi, pasjonatów i po prostu dla ciekawskich. Niestety splot trzech czynników dał tragiczny efekt.Po godzinie 17 doszło do zawalenia się części hali.

Śledztwo wykazało błędy konstrukcyjne przy budowie. Dołączając do tego zimową aurę i częściowo nieodśnieżony dach dało to tragiczny skutek. Zginęło kilkudziesięciu hodowców gołębi i innych osób. Również kilkaset ptaków przywiezionych na wystawę podzieliło ten smutny los, choć o ptakach z naturalnych przyczyn nie wspomina się tak często. Niektóre gołębie z tej wystawy już nigdy nie wzbiły się w powietrze. Jednak to również spora strata, ponieważ na wystawie znajdowały się naprawdę piękne i wartościowe gołębie pocztowe nie tylko z kraju. Polski związek hodowców gołębi pocztowych poniósł dotkliwą stratę. Stracił wielu swoich wspaniałych członków oraz wiele pięknych gołębi, które zdobywały niejedno mistrzostwo i niejedno trofeum.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
zlodziej-golebi.jpg