Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Gołębie Kradzieże gołębi pocztowych

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Kradzieże gołębi pocztowych

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

złodziej gołębiAspektów, które świadczą o wielkiej wartości gołębi jest bardzo dużo. Jednym z nich jest wygląd. Oryginalne gołębie posiadające nietypowe upierzenie i barwę stają się powodem do prezentacji przez hodowcę na wyższą skalę, np. na wystawach różnego typu. Bardzo często hodowcy posiadając oryginalnego gołębia chwalą się nim nie tylko wśród zaufanych osób, ale także wśród przypadkowych, np. spotkając dalekiego sąsiada czy kolegę kolegi. Takie podejście niesie ze sobą duże ryzyko utraty gołębia. Widok pięknego osobnika kusi przywłaszczeniem go sobie przez obcego lub zarobieniem na nim fortuny. Dlatego też, gdy posiada się wartościowe ptaki nie należy się chwalić nim każdej napotkanej osobie. Znanych jest wiele przypadków, w których to kolega koledze kradnie wartościowego gołębia. Pomijając ostrożność w pokazywaniu ptaka innym, należy w głównej mierze pamiętać o dobrym zabezpieczeniu gołębnika, zarówno w dzień jak i w nocy. Najnowocześniejsze gołębniki posiadają nawet różnego typu alarmy i blokady.

 

 

Kolejnym aspektem, który wpływa na wartość gołębia są przede wszystkim jego umiejętnościach, np. w lataniu. To z kolei dla hodowcy powód, aby kierować swoje ptaka na konkursy, w których mógłby zaprezentować swoja witalność, wytrzymałość i niezawodność. Ptaki potrafią przelecieć tysiące kilometrów, aby znaleźć gołębnik właściciela. Najdroższe gołębie, które biorą udział w takich zawodach, warte są na światowych rynkach nawet kilka tysięcy dolarów. Nie dziwi, więc to, że takie konkursy są idealną okazja dla wzbogacenia się złodziei. Gołębie, pokonując setki kilometrów, zmuszone są do krótkich odpoczynków. Jest to konieczne, aby ptak mógł nabrać sił do kontynuacji lotu. Ptaki przysiadają wtedy w różnych miejscach w poszukiwaniu wody i pokarmu. W takich momentach są najczęściej wyłapywane. Złodzieje bardzo chętni na złapanie jak największej ilości wartościowych gołębi, ustawiają niedaleko miejsc trasy konkursowej specjalne pułapki. Doświadczony złodziej wie gdzie najchętniej odpoczywa gołąb i jak go zwabić. Gołębie kradną również inni hodowcy lub handlarze. Wszystko po to, aby sprzedać je za kilkanaście złotych.

Oczywiście łapanie gołębi pocztowych i przetrzymywanie ich jest niezgodne z prawem. Dlatego też poszkodowani hodowcy wraz z policją oraz strażą miejską kontrolują miejsca, gdzie najczęściej handluje się ptakami. Wiadomym jest, że każdy prawnie działający hodowca obrączkuje gołębie i zakłada im karty tożsamości. Jeżeli sprzedawca nie posiada tego dokumentu zostaje on ukarany mandatem. Ptak w takich sytuacjach otrzymuje wolność.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
oko-golebia2.jpg