Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Gołębie Loty gołębi

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Loty gołębi

Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 

loty gołębiDla każdego hodowcy gołębi pocztowych najważniejszym celem w hodowli jest przygotowanie ptaka do osiągnięcia jak najlepszych wyników w lotach. Nie jest to łatwe ponieważ wiąże się z tym wiele wyrzeczeń, ćwiczeń prowadzących do perfekcji oraz dostrzeżenie pewnych cech u gołębia, które pozwolą osiągnąć najlepszy wynik. Na osiągnięcie sukcesu w locie na odpowiednim dystansie składa się wiele czynników, niekiedy bardzo uzależnionych od przygotowań, a niekiedy wynikające z budowy ciała ptaka czy też jego usposobienia. Ponad to, sprawność lotowa gołębia pocztowego jest uzależniona od zmysłu orientacji w przestrzeni, instynktu powrotu do gołębnika, budowy ciała, warunków w jakich jest wychowywany oraz od treningu.

Z przeprowadzonych badań nad lotami gołębi pocztowych wynika, że najsłabsze wyniki osiągają zwycięskie gołębie w lotach na małych odległościach, a najwyższe wskaźniki zatem na średnich dystansach. Z tych obserwacji wynika więc wniosek, że gołąb o danej, ściśle określonej budowie ciała, nie jest w stanie uzyskać tak samo rewelacyjnego wyniku we wszystkich kategoriach odległości.

 

 

Ponad to,  te same badania mówią o tym, że instynkt powrotu ptaka do gołębnika jest uzależniony od fizjologicznego stanu organizmu gołębia. Rozwój takiego zachowania można zauważyć podczas wysiadywania jaj i wykluwania się piskląt. To właśnie wtedy ten specyficzny instynkt można zauważyć. Odkrycie tego zjawiska dało hodowcom gołębi możliwość opracowania specjalnych metod oraz technik przygotowujących gołębie do lotów. Do tych metod należą: metoda półwdowieństwa oraz metoda całkowitego wdowieństwa. Ich głównym celem jest uzyskanie jak najlepszych wyników w zawodach lotowych. Obydwie z metod przygotowujących gołębie do lotów, niosą ze sobą konieczność posiadania specjalistycznych urządzeń oraz odpowiedniego żywienia. W przypadku niekonsekwencji postępowania z daną metodą, nie przyniesie ona żadnych pozytywnych rezultatów. Z obserwacji doświadczonych hodowców wynika, że to samce są znacznie efektywniejsze w wyczynach lotowych niż samice. Oczywiście jest to również uzależnione od wieku gołębi. Warto wspomnieć, że przez pierwszy rok życia gołębie obu płci nie wyróżniają się w żadnej kategorii lotu na odległość. Biorąc pod uwagę starsze ptaki, np. dwuletnie, to można powiedzieć, że w lotach na małe i średnie dystanse osiągają rewelacyjne wyniki. Natomiast w lotach długodystansowych najlepsze są 3-4-letnie patki. Niezależnie od środowiska w jakim wychowuje się ptak, od diety czy tez innych czynników, w pierwszym roku życia gołębia nie można przewidzieć jakie sukcesy bądź porażki będzie on odnosił w przyszłości,

Jeżeli chodzi o treningi gołębi, należy je podjąć w odpowiednim wieku. Należy pamiętać, aby nie ćwiczyć ich za wcześnie. Oczywiście muszą one posiąść całkowite opierzenie, wszystkie pióra muszą zakończyć swój wzrost. Trening młodych ptaków rozpoczyna się od koniecznego, przymusowego lotu dookoła gołębnika. Po 30-minutowym locie gołębie nie wykazujące zmęczenia można odwieźć w koszach transportowych 1 km od gołębnika i gromadą wypuścić. Następnego dnia należy cały proces powtórzyć. ale wypuszczać ptaki pojedynczo. Ma to na celu samodzielne znalezienie drogi do domu. Ćwiczenie to powtarza się 5-10 razy, a następnie zwiększa się odległość wypuszczenia (3, 5, 7 i 10 km). W miarę zwiększania odległości przedłuża się odpoczynek między lotami (1-2 dni przerwy).

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
preparaty-higieniczne-dla-golebi.jpg