Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Gołębie Zegary najlepszymi lokalizatorami Twoich gołębi

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Zegary najlepszymi lokalizatorami Twoich gołębi

Ocena użytkowników: / 42
SłabyŚwietny 

Model jednego z zegarów dla gołębi, oznaczającego się dużą skutecznością

Hodowla gołębi w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Dla jednych jest ona tylko zwykłym hobby, a dla innych może stanowić nawet źródło utrzymania. Aby czerpać z niej zyski trzeba posiadać jednak odpowiednią wiedzę o hodowanych ptakach i mieć specjalistyczny sprzęt, który obecnie staje się niezbędny w hodowlach, które profesjonalnie zajmują się tymi ptakami. Takimi narzędziami mogą być np.: zegary elektroniczne i satelitarne.

Na pewno zastanawiacie się, do czego mogą służyć takie urządzenia. Już śpieszę z wyjaśnieniami. Są one przydatne podczas przeprowadzania lotów gołębi; zarówno treningowych, jak i konkursowych. Na początek musimy zaopatrzyć się w zegar elektroniczny ESK. Jest to element konstatujący. Zegar posiada dwa złącza, do których musimy przyłączyć przewody transmisyjne łączące go z innymi elementami systemu i urządzeniami zewnętrznymi. Za pomocą tego narzędzia zarejestrujemy czas przylotu gołębi przy udziale technologii RFID. Liczba ptaków, którą jednocześnie możemy zapisać w systemie jest zależna od modelu zegara (najlepsze oferują aż do 1000 gołębi). Wprowadzenie każdego ptaka do bazy danych odbywa się w bardzo prosty sposób. Na nóżkę gołębia zakłada się specjalną obrączkę, która jest potem lokalizowana przez antenę znajdującą się na zegarze. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, gdzie aktualnie jest nasz ulubieniec. Przy „obrączkowaniu” mamy możliwość podzielenia naszych zwierząt według

kilku kryteriów (np.: pod względem płci). Potem musimy tylko wydrukować listę z naszymi wszystkimi ptakami.  Po każdym locie możemy zapisywać jego przebieg, dzięki czemu będziemy mieli szansę analizować zachowanie i czas przelotu poszczególnych ptaków. Zegar ESK jest także pomocny przy powrocie gołębi do swojego gołębnika. Ptaki nie przylatują jednocześnie ze swojej podniebnej podróży. Każdorazowy gołąb po powrocie jest od razu lokalizowany przez zegar. To pozwala dokładnie określić, które ptaki już wróciły, a której jeszcze latają.

 

Jednym z elementów, którego należy podłączyć do ESK jest zegar satelitarny DCF. On także służy do konstatowania gołębi i jest przydatny w punkcie, w którym następuje „wkładanie” ptaków do lotu. Należy go podłączyć do anteny, która znajduje się na zegarze. Jest to niezwykle ważna czynność gdyż tak jak już wspomniałem antena lokalizuje wszystkie ptaki zarejestrowane do bazy danych systemu. Po odpowiednim wykonaniu czynności nakładania obrączek musimy zrobić wydruk listy zapisanych gołębi. Potem możemy wrócić do naszego domu i włączyć zegar. W tym momencie mamy już podgląd na nasze ptaki. Oprócz tego zegar satelitarny DCF umożliwia bardzo szybką synchronizację systemów ESK z czasem rzeczywistym. Sama operacja trwa tylko około 45 sekund. Obecnie oferowane produkty na rynku dają hodowcy możliwość wyświetlenia informacji o wysokości ptaków nad poziomem morza, czy szansę pracy w dowolnej strefie czasowej.

Na podobnej zasadzie do DCF-a działa zegar satelitarny GPS. Jego także musimy podłączyć do narzędzia elektronicznego ESK na punkcie „wkładań” gołębi do lotu. Umożliwia nam bezzwłoczną synchronizację zegara elektronicznego z aktualnym czasem. Dzięki niemu błyskawicznie dowiemy się, w którym miejscu jest konkretny gołąb i jak daleko ma jeszcze do swojego gołębnika.

Warto też wspomnieć o satelitarnych zegarach radiowych. Kiedyś były one bardzo popularne, ale ostatnio popyt na nie gwałtownie zmalał. Najpopularniejszy z nich to zegar radiowy HKW. Jego głównym zadaniem jest synchronizacja czasu rzeczywistego z systemem elektronicznym. Jakość i efektywność tych elementów jest mniejsza niż choćby zegara DCF, czy GSM. To powoduje, że hodowcy coraz rzadziej decydują się na ich kupno.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
golab-damascenski.jpg