Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Gołębie Karmienie gołębi

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Karmienie gołębi.

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

karma dla gołębiJaką karmę wybrać dla moich gołębi? Wielu początkujących hodowców zadaje sobie to pytanie, bo wiedzą że jest to jeden z podstawowych czynników decydujących o sukcesach. Karmienie gołębi to proces, który powinno się modyfikować w zależności od sytuacji, rasy gołębia i jego przeznaczenia. Na rynku dostępnych jest wiele mieszanek karm dla gołębi o różnych składnikach, dedykowanych dla poszczególnych grup ptaków. Warto zasięgnąć opinii doświadczonych hodowców. Uzyskuje się tym samym cenne informacje, które mieszanki są godne uwagi i czy kamienie gołębi nimi przynosi dobre efekty. Jednak podstawowym elementem to obserwacja ptaków. Dobry hodowca wiec co dzieje się z jego „podopiecznymi”, czy są chore lub czy przydałoby im się lepsze upierzenie. Właśnie takie czynniki jak choroby, upierzenie, pora roku decydują o karmie i jej składzie. Należy tak dostosowywać karmę, aby była odpowiednia dla danej rasy, jej stanu i warunków. Gołębie lotne z pewnością potrzebują karmy obfitszej ilościowo i energetycznie. Karmienie gołębi gotowymi mieszankami jest łatwe, ale z powodzeniem przy odrobinie wprawy i doświadczenia można samemu mieszać składniki i przygotowywać karmy.

 

Komentarze 

 
+1 # daniel 2012-01-22 19:59
ja daje zwykłął przenice xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Wojtek 2012-03-20 07:42
Witam tak to zależy jakie ptaki pocztowe to tylko karmienie 3 fazowe i tylko karmy orgynał i dodatkami inaczej jakiś przysmak tak zaraz zaczną się loty i odpowiedniki karm fajnie jak korzystamy zawsze z tej samej firmy tylko zawsze szukamy dobrych odpowiedników chodzi mi o siłę kiełkowanie zbóż tylko karmy gotowe i ze znanego producenta .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotrek11 2012-07-17 09:30
ja daje pszenice ale czasem dam im kukurydze lub itp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
turkot_altenburski.jpg