Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Karmy dla gołębi

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 

zimowa karma dla gołębi

Karmy dla gołębi są podstawą całej hodowli, zapewniają zdrowie i prawidłowy rozwój, również kondycję gołębi lotnych.

Rodzajów karm występuje w zależności od producenta od kilku do kilkudziesięciu, od uniwersalnych, całorocznych mieszanek po wyspecjalizowane karmy regeneracyjne, rozpłodowe i lotowe, dla juniorów itd. Bogaty wybór nie zawsze oznacza znakomitą jakość i dobry wybór. Przed zakupem warto sprawdzić dokładny skład oraz opinie innych hodowców na temat producenta i jakości karmy. Karma powinna być świeża, bez uszkodzonych ziaren, sucha i dobrze zbilansowana. Bogata oferta karm pozwala na dokładny dobór karmy pod rasę, wiek i wielkość gołębi w naszej hodowli. Ma to istotną zaletę w okresie lęgowym dla samiczek w wolierach możemy zastosować wyspecjalizowane karmy, dla gołębi lotnych energetyczne posiłki regeneracyjne, a dla młodych gołębi wzbogacone witaminami i solami mineralnymi karmy junior.

karma dla gołębi

By dobrze dobrać karmę należy posiadać odpowiednią wiedzę na temat żywienia gołębi, która zapewnia nam powszechnie dostępne poradniki żywieniowe dla hodowców, a także fora internetowe hodowców jako skarbnica doświadczeń i wiedzy w przystępnej formie dla laika i początkującego gołębiarza.

Proces hodowli wbrew pozorom jest bardzo złożony i wymaga przygotowania oraz pielęgnacji. Oprócz karmy dla gołębi ważna jest infrastruktura gołębnika i higiena ptactwa. Wiele gołębników nie spełnia norm

hodowlanych, a mimo to gołębie pochodzące z tych gołębników nie mają sobie nic do zarzucenia w porównaniu z gołębiami pochodzącymi z hodowli wzorcowych, dzięki zadbaniu o funkcjonalne rozwiązania, czystość i prawidłowe odżywianie gołębi można osiągnąć sukces w hodowli bez większych nakładów finansowych, a przy wykorzystaniu doświadczenia, wiedzy i kreatywności hodowcy. Internet jest w tej dziedzinie kopalnią wiedzy, a także sprawia możliwości zakupu przeróżnych akcesoriów usprawniających metodę hodowli i żywienia gołębi hodowlanych. Karma dla gołębi wcale nie musi pochodzić od producenta, przy odrobinie chęci sami możemy komponować odpowiedni pokarm i przygotować mieszanki najwyższej jakości, tak by gołębie i hodowca byli zadowoleni z efektów swojej pracy.

 

Komentarze 

 
+2 # arek 2012-08-03 22:19
chcę nabyć wiedzę o żywieniu goŁębi lotowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # arek 2012-08-03 22:22
jak powinno się KARMIĆ goŁĘbie po locie czy przed lotem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
wesolych-swiat.jpg