Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Gołębie Kokcydioza

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Kokcydioza

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Kokcydioza

Charakterystyka choroby:
Kokcydioza to choroba pasożytnicza gołębi spowodowana występowaniem pierwotniaków z rodzaju Eimeria. Większość gołębi jest nosicielami pasożytów kokcydiów. Gołębie wydalają przetrwalnikową formę pasożyta zwaną oocytem łącznie z kałem. U prawie wszystkich gołębi nie są widoczne oznaki choroby.

Objawy choroby i jej przebieg:
Pierwotniaki aktywują się podczas wycieńczenia organizmu ptaka. Wtedy dochodzi do rozmnożenia pierwotniaków. Pierwotniaki atakują jelito, powodując postać zapalną organu i biegunkę. Choroba ta w szczególnym przypadki niebezpieczna jest dla młodych. Odnotowaną sporą ilość zgonów ptactwa, które nie przetrwało choroby, bądź poprzez nałożenie się innych chorób takich jak trichomonadoza, salmoneloza, paramyxowiroza padły z wycieczenia. Uszkodzony nabłonek jelita to przedsionek do wywołania innych chorób zakaźnych takich jak salmonelloza.

Sposoby leczenia:
Podawać środek Cocxitec, który łączy się razem z karmą lub wodą, przez czas mniej więcej 6 dni. Aby zapobiec chorobie można stosować ten środek przez okres 2 dni. Zaleca się wzbogacić dietę gołębia o dodatkową porcje witamin i minerałów.

 

Komentarze 

 
0 # Alojz Schnajder 2012-01-28 00:29
Bardzo ładnie jest to wszystko tu zrobione ,Ale z racji wykonywanego zawodu jest tu dużo nieszczelności zwłaszcza przy opisie chorób. na przykład kokcydioza zwana krwawą biegunka Wywołują ją pierwotniaki które opanowują jelito cienkie. Są dwa szczepy Kokcydiów Eimeria(E) labbeana I E columbarum .Objawy to gołębie mają biegunkę są osowiałe i chudną . Wodnisty kałomocz występuje najczęściej koloru żółto-brązowe ,a w końcowych fazach z domieszką krwi . Najczęstszym zakażeniem jest droga pokarmowa, Pasożyt rozmnaża się w błonie śluzowej jelita cienkiego,Szcze py kokcydiów są wyspecjalizowan e na jednego żywiciela. Nie ma więc ryzyka przeniesienia innych gatunków na gołębie.w leczeniu stosuje się przeróżne Srodki.Takie jak,TKK ,Gamba-Taps, Oocide, Gambakokzid, Coxi plus, Sulfanethazin, i wiele innych . środki . Trzeba pamiętać o czystości .Ponieważ w zaległym kale po wydaleniu oocysty sporulują, czyli dzielą się tworząc sporozoity które jako produkt końcowy po 24-48 zarażają ponownie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
pasza-dla-golebi.jpg