Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Mieszanki dla gołębi

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Czarna mieszanka dla gołębiDostępne na rynku mieszanki dla gołębi stanowią zbilansowany pokarm zapewniający minimum składników odżywczych, jakie powinny być dostarczone każdemu gołębiowi. Dobrej jakości mieszanki powinny zawierać niewielką ilość kukurydzy oraz dużą zawartość groszku suszonego, bez owadów, robaków, ślimaków itp. Przy podawaniu mieszanki należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, jak to czy są to gołębie żyjące w zamknięciu, czy wolno latające, czy jest lato, czy zima, jakie panują warunki bytowe, przestrzenne w gołębniku, czy gołębie są w okresie lęgowym oraz to jaka jest rasa, wiek i gabaryty gołębi i ich aktywność. Uwzględniając te czynniki i podając odpowiednio dobraną mieszankę w ilościach przypadających od 30 do 45g dziennie na gołębia. Oczywiście mieszankę należy wzbogacać tartą marchwią, oraz siekanymi burakami i wilgotną paszą. Dla właściwej kondycji i zdrowia gołębi istotny jest także dostęp do witamin i składników mineralnych, którymi zwłaszcza w okresach mrozów uzupełnia się mieszanki suchej karmy ziarna i nasion. Oprócz mieszanek gołębiom zaleca się podawanie grudek wysuszonej gliny z  dodatkami mineralnymi zawierającymi przede wszystkim wapno, najczęściej w postaci glinianego kołocza samodzielnej produkcji.

 

Mieszanka dla gołębi

Mieszanki dla gołębi to nie tylko gotowa pasza ale także mieszanki wykonywane przez samych hodowców jak wspomniany gliniany kołocz. To hodowca najlepiej wie co i w jakiej ilość potrzeba hodowli gołębi. W tej kwestii należy być mimo poradników i zaleceń weterynaryjnych elastycznym. Mieszanki sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach to zaledwie baza dla prawidłowego i zdrowego wyżywienia gołębi.  Owszem występują wyspecjalizowane mieszanki poza uniwersalnymi, całorocznymi, jednak gołębie powinny spożywać także mokre posiłki, które wymagają przygotowania ze świeżych warzyw. Przede wszystkim przy stosowaniu mieszanek ważna jest duża ilość wody jaką powinien gołąb spożyć, woda powinna być zawsze czysta i świeża, zmieniana latem nawet dwa do trzech razy dziennie, zimą zaś podgrzewana. To wszystko wpływa na całokształt pożywienia gołębi. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze różnice w pożywieniu dla gołębi lotnych, pocztowych, rasowych i tych, które żyją w warunkach zamkniętych, przydomowych gołębnikach, czy też wolno latających.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
mieszanka-dla-golebi.jpg