Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Gołębie Ornitoza

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Ornitoza

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Ornitoza (papuźica)

Charakterystyka choroby:
Jest to choroba powodowana chlamydią. Zdrowe osobniki zarażają się nią od pozostałych. Niekiedy do zarażenia dochodzi przy wodopoju, lub miejscu karmienia. Choroba ta jest niebezpieczna dla młodych. Małe gołębie bardzo szybko się nią zakażają, gdy choruje jeden osobnik, w niedługim czasie epidemia występuje w całym gołębniku. Chorobę tą łagodnie przechodzą dorosłe. Praktycznie nie wykazują objaw.

Objawy choroby i jej przebieg:
Osobniki cierpiące na to schorzenie, posiadaj wstręt przed światłem. Spowodowane jest to tym, ze w początkowym stadium tej choroby występuje zapalenie spojówek. Gołębie wtedy pocierają skrzydłami oczy. Często się zdarza, ze choroba przerzuca się na układ oddechowy, czego skutkiem jest katar. Katar powoduje zatkanie, nosa, wówczas gołębią znaczenie trudniej się oddycha. Dorosłe osobniki przechodzą chorobę bardzo lekko. Najczęściej leczenie ich nie wymaga interwencji hodowcy. Należy pamiętać, aby gołębie w tym czasie nie lotowały, ponieważ są bardzo osłabione. Gołębia chorego na ornitozę można rozpoznać po matowym upierzeniu. Spada ich układ odpornościowy, wiec są podatne na inne choroby. Zbyt długie chorowanie może spowodować odtłuszczenie wątroby lub wadę serca.

Sposoby leczenia:
Stosować środek Ornifox, który łączy się razem z karmą lub wodą, przez czas mniej więcej 5 dni. Aby zapobiec chorobie można stosować ten środek przez okres 2 dni. Zaleca się wzbogacić dietę gołębia o dodatkową porcje witamin i minerałów.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
golebie_barwne.jpg