Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Gołębie Paramyksowiroza

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Paramyksowirusa

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Paramyksowirusa

Charakterystyka choroby:
Jest to choroba wirusowa, zakaźna. Choroba przechodzi szybko z osobnika na osobnika. Wirus wywołujący tą chorobę znajduje się też w kurzu i pyle. Ten z kolei jest wdychany przez pozostałe osobniki wywołuje chorobę. Każdy gołąb, który spożywa pokarm bądź wodę, na którym wcześniej osadził się kurz z wirusem jest narażony na zakażenie. Wirus ten jest bardzo nie bezpieczny dla młodych jak i dojrzałych gołębi.

Objawy choroby i jej przebieg:
W pierwszym stadium choroby gołębie tracą apetyt i stają się bardzo płochliwe, następuje natomiast zapotrzebowanie na picie. Gdy choroba się rozwinie zaczyna występować biegunka, po czym zaburzenia układu nerwowego. Ptaki dostają skrętu szyi, paraliżu, gubią równowagę. Choroba powoduje śmierć gołębi, te, które przeżyją chorobę, zazwyczaj kończą mając niedowład kończynowy. Odnotowało mało przypadków, kiedy zdążyło się aby gołąb wyzdrowiał całkowicie.

Sposoby leczenia:
Niestety nie ma preparatu który gwarantuje wyleczenie tej choroby. Podczas choroby zaleca się podawanie witamin z grupy B. Jednym sposobem na nie dopuszczenie do zakażania jest szczepienie młodych tuż przed oddzieleniem ich od rodziców. Zaleca szczepić je w dniach miedzy 21 a 23 dniem życia.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
golab-je-z-reki.jpg