Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Pasza dla gołębi

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 

Wiele osób dokarmia gołębie, często szkodząc ich zdrowiu zupełnie nieświadomie, podobnie jak karmienie psów kośćmi, tak samo negatywny wpływ na okład trawienny i zdrowie gołębipasza dla gołębia ma stary suchy chleb, a zwłaszcza skwaszone rozmoczone pieczywo tak często rzucane gołębiom. Gołąb podobnie jak każdy inny ptak, ssak, czy człowiek wymaga odpowiedniego pożywienia i pielęgnacji, tyczy się to zarówno gołębi rasowych, hodowlanych, jak i gołębia pospolitego, spotykanego niemal na każdym skwerze wielkiego miasta. Karmienie gołębi wymaga odpowiedzialności, chcąc pomóc możemy zaszkodzić, dlatego zanim rzucimy gołębiom bułkę, zastanówmy się czym gołąb powinien się żywic. Pokarm dla gołębi powinien zawierać składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, witaminy i sole mineralne wzbogacające dietę gołębi. Idealnym rozwiązaniem jest pasza dla gołębi, która dostosowana do warunków życia gołębia pozwala na urozmaicenie pokarmu oraz zachowanie zdrowej kondycji. Należy pamiętać o zróżnicowaniu paszy latem i zimą, kiedy dostęp do nasion traw i chwastów, którymi w okresie letnim głównie żywią się ptaki jest ograniczony, samo ziarno również nie wystarcza.

gruba pasza dla gołębi

Aby zachować równowagę stosuje się pasze wzbogacone o składniki białkowe, jak rozdrobnione gotowane mięso, mączka z suszonej krwi zwierzęcej, czy zielonka dodawana do wody. Pasza dla gołębi jest komfortowym rozwiązaniem zwłaszcza dla hodowców gołębi, bez trudu można zadbać o zbilansowana dietę swojej hodowli karmiąc przygotowaną paszą sezonową uwzględniając rasę, wiek i gabaryty gołębi hodowlanych. Jest to bardzo ważne dla odmierzenia właściwych proporcji poszczególnych gatunków paszy, ziarna i dodatków witaminowych. Nieprawidłowe żywienie gołębi może doprowadzić do wielu schorzeń jak spasienie, czy obniżenie stopnia płodności. Podając ziarno trzeba bezwzględnie pamiętać by podawać w postaci mieszanki z nasionami, a w okresie zimowym wzbogacić mieszankę również sproszkowanym węglem drzewnym oraz o sproszkowane muszle małż morskich, często także zaleca się podawanie kredy pastewnej. Bardzo ważną rolę pełni w żywieniu woda, musi być zawsze świeża i czysta, a zimą podgrzana, z dodatkiem siarczanu żelaza i nadmanganianu potasu.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
golab_pocztowy1.jpg