Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Gołębie Porady Sposoby karmienia gołębi

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Sposoby karmienia gołębi

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 

karmienie gołębiWielu hodowców zastanawia się czy karmienie gołębia podawać do celi czy do karmnika. Oczywiście oba rozwiązania moją swoje dobre jak i złe strony. Należy pamiętać, ze podczas karmienia zbiorowego, gołębie walczą miedzy sobą o pożywienie, silniejsze gołębie często wypierają słabsze, co powoduje, że cześć gołębi jest niedożywiona. Podając pokarm bezpośrednio do cel, mamy pewność, że każdy gołąb otrzymał swoją porcje. Dlatego dobrym sposobem jest, na co dzień karmienie gołębi zbiorowo natomiast przed samym wylotem w celach. Hodowcy posiadający miseczki mogą sobie pozwolić na karmienie każdego gołębia indywidualnie, jest to dobre rozwiązanie do karmienia wdów i wdowców, gdyż po treningu, kiedy podajemy do miseczki 2-4 ziarenka jakiegoś łakocia, mamy gwarancje, że każdy z nich to zjada. Kiedy widzimy, że jakiś gołąb choruje bądź jest osłabiony, możemy mu bezpośrednio podstawić miseczkę, a nie w pojniku, z którego każdy może się napić. Wadą podawania jedzenia do klatek jest to, że czasami jakiś gołąb wracający z lotu, zjada swoja porcje, po czym przelatuje po innych celach w poszukiwaniu pokarmu i wyjada jedzenie przeznaczone dla innych.

 

Komentarze 

 
0 # Marianosik 2011-04-13 11:51
bardzo dobre rady. Dzieki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Wojtek 2012-02-02 08:21
Witam ale jestem za tym żeby były ptaki karmione razem teraz to wszystko zależy od systemu lotowań to jest inna wersja . Ale teraz jest zima i mróz pokaże słabe osobniki tak nawet powinno być te ptaki sostają po rogach golebnika juz wiadomo że mu cos dolega słabych osobników sie nie leczy tylko usuwa to jest najlepsza wersja owszem to jest kochany ptak każdy hodowca jest przywiązany do swych pupili to to tak powstają błęndy puziniej odbija się w lotach . Ptak zimo też powinnen dostać odpowiednią karmę nie może mu zabraknąc podstawowych witamin grytów itp; Wszystko muszą miec podane tylko odpowiednio jest łyżeczka stołowa dziennie na gołąbka i to jest wystarczalne . Tak co nie jeden wchodzi na karmę słobo inaczej to robi zile . Traz w takie mrozy to jak najwiencej powinny przebywać na woljerach to daje odporności i siłę dla danego osobnika .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # darek 2012-12-19 20:13
witam kazdy z kolegow pisze o doborze karmy zima ogrutkowo ja karmilem swoje ptaki do tej pory tylko karma pierzeniowa od tygodnia dostaja karme sezonowa z duza jloscia jeczmienia i widze ze oslabilem swoje ptaki gdzie popelnilem blod prosze o rade sory za blendy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
woliera_dla_golebi.jpg