Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Gołębie Salmonelloza

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Salmonelloza

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Salmonelloza (paratyfus, znany, jako paraliż nóg lub skrzydeł)

Charakterystyka choroby:
Chorobę wywołuje bakteria z rodziny Salmonella. Jest bardzo niebezpieczna dla młodych, która może spowodować epidemie w całym gołębniku. Dorośli są znacznie odporniejsi, u nich choroba rozwija się znacznie wolniej. W skrajnych przypadkach, zdarzają się przypadki śmiertelne. Gołębie, które przeżyją chorobę do końca życia zostają nosicielami choroby (chodz sama choroba nie ujawnia się i nie rozwija), co powoduje ze ptak jest do żywota źródłem zakażenia. Taki nosiciel rozprzestrzenia swoja chorobę razem z odchodami, śliną, często z jajami. Zarażenie zdrowego następuje przez jedzenie bodź picie z tego samego źródła, niekiedy nawet przez walki miedzy sobą. Młode najczęściej zarażają się przy oddychaniu kurzem z bakteriami. Choroba ta wnika przez skorupkę jaja, już w jajowodzie.

Objawy choroby i jej przebieg:
Spotyka się kilka rodzajów odmian tej choroby, najpopularniejsze to:
salmonelloza jelitowa- która powoduje silną biegunkę. Odchody ptaka stają się wodniste, przybierają zielono podobny kolor, znajdują się w nim niestrawione kawałki jedzenia. Gołąb cierpiący na salmonellozę jelitową szybko traci na wadze, jest ospały i miało ruchliwy.
salmonelloza nerwowa-bakteria salmonelli zaatakowała układ nerwowy. Pojawiają się stany zapalne komórek nerkowych, co prowadzi do paraliżu, skrętu skrzydeł bądź szyi. Gołębie często tracą równowagę podczas chodzenia i lotu.
salmonelloza stawowa-w pierwszym stadium bakteria uszkadza jelito, po czym przenika do krwi. Z krwią jest transportowana do wszystkich organów i stawów. Powodując tam zapalenia. Chore stawy posiadają wówczas obrzęk.
salmonelloza organowa-do organów wniknęła bakteria salmonelli. Najbardziej narażone są organy wątroby, nerek, trzustki, serca i śledziony. Gołąb w tym stanie jest szczególnie słaby, doskwiera mu brak apetytu, nie rusza się z miejsca.

Sposoby leczenia:
Do leczenia służy specjalny preparat Paramos, dołącza się go do wody lub pokarmu. Stosować przez czas od 10 dni to dwóch tygodni. Lecząc rutynowo przez 2-3 dni w ten sam sposób. W czasie leczenia zaleca się wzbogacić dietę o dodatkowe witaminy a także minerały.

Zapobieganie chorobie:
-Wiosna i jesienią, oddawaj kał gołębi do badań.
-Oddzielaj chorych osobników, lub podejrzanych o chorobie od pozostałych.
-Pozbywaj się chorych gołębi lub gołębi bardzo wychudzonych.
-Czyść gołębnik przy każdej okazji, stosując znane Ci preparaty dezynfekujące.
-Dbaj o higienę ptactwa, dobrze je odżywiaj.
-Pokarm dla gołębi przetrzymuj w miejscu suchym, czystym oraz niedostępnym dla gryzoni.
-Gołębie młode przetrzymuj w gołębniku specjalnie do tego przeznaczonym.

 

Komentarze 

 
0 # slawek 2012-01-06 14:40
Golebie mi?y podany lek 2miesi?ce temu i dalej maj? zielony ka? czy to dalej jest salmonelloza jelitowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
listonosz_polski.jpg