Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Gołębie Trichomonadoza

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Trichomonadoza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Trichomonadoza (hexamitiasis, znany, jako żółty guzek)

Charakterystyka choroby:
Jest to jedna z bardziej znanych przez hodowców - choroba infekcyjna. Infekcje wywołuje pierwotniak zwany Trichomonas gallinae. Często zdarza się ze młode gołębie nie są w stanie przeżyć zakażenia. Dorosłe nie okazują w sposób widoczny żadnych objaw. Pasożyt jest w organizmie większości osobników, ale nie ujadania się. Kiedy dochodzi do osłabienia ptaka lub ptak zachoruje, jego odporność spada. Wtedy to dochodzi do rozmnożenia pasożyta. Młode zarażają się pasożytem bezpośrednio od rodziców. Nawet, jeżeli rodzice są zdrowi często dochodzi do zakażeń poprzez picie wody z brudnych zanieczyszczonych rynien, bądź też z innych podobnych źródeł. Chorobę tez nazywa się żółtym guzkiem, ponieważ w czasie choroby gołębia można znaleźć takie w przewodzie oddechowym. Nazywane są to zbiorowiska rzęsistka.

Objawy choroby i jej przebieg:
Choroba dzieli się na trzy rodzaje:
Gardłowa - żółte wydzielany zatykają przewód oddechowo-pokarmowy, co znacznie utrudnia gołębią wymianę gazową.
Pępkowa -podczas kiedy młody znajduje się jeszcze w misie, do jego organizmu poprzez jego niezarośnięty pępek wdziera się pasożyt. W wyniku tego powstaje podskórny wrzód, który jest niewielkim guzkiem.
Organowa – infekcja rozprzestrzenia się po całym organizmie ptaka, atakuje wszystkie organy. Zmiany następują bardzo szybko. W sposób szczególny zagrożona jest wątroba zwierzęcia. W niej rodzą się stany zapalne, które wrastają się w wnętrze organu. Następują zmiany zewnętrzne. Gołąb staje się płochliwy, jest bardzo słaby i wychudzony, towarzyszy temu biegunka.

Sposoby leczenia:
Podawać środek Tricho-s, który łączy się razem z karmą lub wodą, przez czas mniej więcej 8-9 dni. Aby zapobiec chorobie można stosować ten środek przez okres 2 dni. Zaleca się wzbogacić dietę gołębia o dodatkową porcje witamin i minerałów.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
karmienie-ptakow.jpg