Get Adobe Flash player
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Gołębie Woliera

Gołębie Pocztowe - Strona Hodowców Gołębi

Witaj na nowym portalu, który powstał dla ludzi takich jak Ty. Łączy nas wspólna pasja, czym są gołębie pocztowe. Naszym zadaniem jest skupienie wszystkich hodowców gołębi pocztowych. Znajdziesz tutaj liczne artykuły, które możesz oceniać i wypowiadać się na ich temat w komentarzach. Przeczytasz o tym jak założyć własną hodowle. Doradźmy Ci, jaki wybrać gołębnik. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem umieszczając własne artykuły. Dodawaj ogłoszenia i oferty dotyczące gołębi oraz ich mieszkań. U dołu strony znajdziesz najczęściej czytane oraz oceniane artykuły, zachęcamy do ich przeczytania. Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki forum. Znajdziesz tam ciekawe rozmowy w których warto wziąć udział.Życzę miłego korzystania ze strony gołębie pocztowe, oraz sukcesów we własnej hodowli.


Woliera

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 

WolieraGołębie hodowlane można podzielić na takie, które latają same na wolności, czyli gołębie lotne i gołębie hodowane w zamknięciu. Jednak te drugie również muszą mieć możliwość „rozprostowania skrzydeł” czyli swobodnego latania. To umożliwiają im woliery, czyli zamknięte duże klatki , w których ptaki swobodnie mogą przelatywać z gałęzi na gałąź lub inne elementy czy po prostu na podłoże. Woliera powinna być elegancka i nie powinna pod żadnym pozorem przypominać zwykłej klatki. Można wykonać lub zamówić gustowne woliery. Można je postawić na działce lub w ogrodzie. Najlepiej aby woliera połączona była z gołębnikiem, żeby ptaki miały możliwość latania wtedy kiedy zechcą. Sam gołębnik można tak zaprojektować, aby możliwa była hodowla w nim również ptaków lotnych ze specjalnymi deskami startowymi, po których ptaki wychodzą poza obręb budynku i odlatują. Po powrocie naturalnie lądują również na tej wspomnianej desce mimo że nosi ona nazwę startowej. Tak więc gołębnik może być domem dla różnych gatunków ptaków. Woliera dla ptaków powinna być tak skonstruowana aby jej posadzka była nieco wyżej niż grunt oraz była odizolowana. Na posadzkę powinno wysypać się piasek który wchłonie wilgoć. To zapewni komfort ptakom.

 

Komentarze 

 
+2 # Wojtek 2012-01-31 09:12
Tak jest ta wolierka barzo ładna z takiej woljery mozemy spokojnie lotowac gołębie pocztowe bo tylko w takich woljerach beda zdrowe i ślinie u odpornione i nie bedą się czepiać nam żadne choroby bardzo ładnie pokazane tylko zawiesic wylotkę i już możemy lotować . Młody osobnik jemu wystarczy tylko siodełko nie mogą siedzieć młode na podłodze każdy musi miec swe miejsce . Tak jak napisane każdy ptak w takiej woljerze będzie mial dużo miejsca i widoku jeszcze tylko ruszt podnieść na podłodze choc na 30 cm . ślicznie pokazane .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
OdświeżAnkieta
Co należy zrobić na stronie?
 
Losowa Grafika
garlacz_angielski.jpg